I edycja

Zwycięzcy I edycji konkursu EkSoc StartUP!: Aleksandra Gzowska i Filip Mikołajczyk (projekt P3T STUDIO).

Finałowa Gala Konkursu EkSoc StartUP! odbyła się 10 czerwca 2019 r. w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Rywalizujące w konkursie grupy studentów prezentowały przez Jury i publicznością swoje pomysły na start up.

Pierwsze miejsce, czyli główną nagrodę w wysokości 20 000 PLN, Jury konkursu przyznało Aleksandrze Gzowskiej i Filipowi Mikołajczykowi za projekt P3T STUDIO – alternatywy dla obecnego procesu recyklingu butelek PET. Jest to urządzenie do przetwarzania butelek PET na filament do drukarki 3D. Umożliwia ono także utylizację odpadów z druku oraz starych wydruków. Powtórnie wykorzystane odpady stają się źródłem do produkcji taniego i pełnowartościowego materiału do druku 3D.

Nagrodę publiczności otrzymał projekt WAVY SONIC DIVING LOCALIZER autorstwa Jakuba Wujka i Damiana Perydzieńskiego. Jest to lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który zbiera i przekazuje do aplikacji Wavy – dane o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Urządzenie zwiększa poczucie bezpieczeństwa pod wodą, umożliwia wysłanie sygnału SOS do osoby nadzorującej nurkowanie, skraca ewentualną akcję ratunkową.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój stworzonych w ramach konkursu pomysłów!!

  • Szkolenia w SkyHub’ie, 2-3 marca 2019:

W dniach 2-3 marca 2019 w łódzkim SkyHub’ie (Red Tower, ul. Piotrkowska 148/150) finaliści konkursu (11 najlepszych zespołów) wzięli udział w szkoleniach dotyczących tworzenia i rozwijania własnych pomysłów biznesowych. Szkolenia poprowadzili wybitni eksperci, praktycy reprezentujący Partnerów merytorycznych konkursu. Uczestnicy mieli okazję wzajemnie przyjrzeć się swoim projektom, przeanalizować ich mocne i słabe strony, a także pod okiem ekspertów zaplanować optymalny dla siebie model biznesowy.

Program szkoleń:

Sobota, 2 marca:

09.30 – 10.00 Inauguracja szkoleń, Agnieszka Kurczewska, Prodziekan ds. rozwoju, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

10.00 – 11.00 Innowacyjne modele biznesowe, Szymon Midera, CEO, Shumee S.A.

11.00 – 11.15 Przerwa kawowa & networking

11.15 – 12.45 W jaki sposób porozumiewać się z inwestorem kapitałowym? – realizacja procesu zakupu/sprzedaży spółki, Michał Zawisza, Partner – Avallon

12.45 – 13.30 Obiad

13.30 – 15.30 Jak budować markę?, Weronika Ostrówka, Senior Associate, Talent Team, EY

Niedziela, 3 marca:

09.30 – 12.45 Design thinking czyli jak twórczo rozwiązywać problemy w biznesie?, Piotr Grocholiński, współzałożyciel Klientocentryczni

12.45 – 14.00 Obiad & networking

  • Szkolenie Na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, 16 maja 2019:

W dniu 16 maja 2019 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (16:45-18:45, aula D-207) finaliści konkursu wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez wybitnego eksperta i praktyka biznesu, pana Piotra Chimko (Philips). Celem szkolenia było przygotowanie studentów do prezentacji koncepcji biznesowych podczas gali finałowej w formule elevator pitch competition. Jednocześnie była to ostatnia okazja do spotkania się wszystkich uczestników konkursu przed finałową galą, rozstrzygającą, który zespół zdobędzie główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu EkSoc StartUP!